Māju projekti atbilstoši klientu vajadzībām!
Izvēlieties projektu, kas jums patīk, vai sadarbojamies, lai izveidotu unikālu modeli tieši jums.
Sazinieties un piepildīsim jūsu sapņus kopā!
Mēs bieži saskaramies ar dilemmu, kādu ēku būvēt uz maza zemes gabala. Kamēr daži vēlas pirtis ziemā, citi nevēlas atteikties no priekšrocībām, ko sniedz dārza mājiņas vasarā. Ko jūs teiktu, ja mēs jums atklātu, ka jums nav jāizvēlas vienu no šīm iespējām? Patiesībā, koka vasarnīcas var veikt abas funkcijas, ja tās ir rūpīgi projektētas.
Kā izskatās šīs dārza mājiņas – pirtis un kas jāzina par to būvniecību? Par to ir aprakstīts šajā rakstā.
Neliels zemes gabals un plašais pirts piedāvājumu klāsts padara jautājumu par pirts būvniecību ļoti diskutablu. Tomēr, ja jums patīk diezgan bieži palutināt sevi ar pirts priekšrocībām un tomēr plānojat savā zemes gabalā ierīkot dārza mājiņu, lielisks ieguldījums varētu būt dārza mājiņa - pirts.
Lai gan šāda veida ēkas parasti nav lielas, tās sastāv no pirts telpas un nelielas dzīvojamās telpas ar nepieciešamajām ērtībām. Rūpīgi pārdomājot visas detaļas, iespējams izveidot mājīgu un funkcionālu telpu sev un saviem mīļajiem. Būvniecības laikā vislielākā uzmanība šajā ēkā tiek pievērsta pirts ierīkošanai: jārūpējas ne tikai par pareizu sienu un grīdu siltināšanu, bet arī kvalitatīvu ventilāciju un citiem drošības aspektiem.
Pirms uzsākt jebkādu būvniecību jūsu vietā, ir svarīgi zināt ēku būvniecības prasības. Būvējot vasaras mājiņas - pirtis, kas lielākas par 25 m2, vajadzēs atļauju. Ne mazāk svarīga ir plānotās būvniecības vieta: bez atļaujas nevar uzstādīt pat mazākas ēkas, ja zemes gabals ir iekļauts kultūras mantojuma objektu sarakstā.
Tiesa, pat ja plānotajai koka vasarnīcai ar pirti nevajag būvatļauju, der zināt, ka ēkai vienalga būs jāatbilst noteiktajām prasībām - dārza mājiņām - pirtīm ir jāievēro noteikta distance- vismaz trīs metrus līdz zemes gabala robežai. Ja attālums ir mazāks, pirms būvniecības uzsākšanas jāsaņem rakstveida piekrišana no kaimiņu zemesgabala īpašnieka (-ces). Uzstādot ēku, kurā tiks integrēta pirts, vai pirti, īpaši svarīgi ir ievērot visas ugunsdrošības un sanitārā mezgla prasības.
Pirmais, kas jāņem vērā, izlemjot, kāda izmēra dārza mājiņu ar pirti būvēt, ir cik cilvēku to izmantos. Ja dārza mājiņu ar pirti vai pirti iztēlojaties kā privātu atpūtas vietu sev un saviem mīļajiem, tās optimālais izmērs varētu būt 2 x 2,5 m, bet griestu augstums – aptuveni 2,2 m. Šajā gadījumā divi cilvēki varēs ne tikai baudīt pirti, bet arī būs vieta pirts rituāliem.
Otra būtiskā lieta - ierīkojot pirti, ir jāpievērš pietiekami daudz uzmanības grīdai. Lai gan grīda parasti ir no koka, nomainot to ar betonu un uzliekot uz tās koka režģi, būs vieglāk savākt ūdeni un nomainīt grīdu, ja nepieciešams. Iespējams, svarīgākais pirts elements ir krāsns, kas var būt gan kurināma ar malku, gan elektriska. Lai gan malkas krāsnis ir ikoniskas tradicionālam pirts tēlam un mūsdienās ir dažādi noderīgi tās uzlabojumi, dārza mājiņās ar pirtīm parasti ir elektriskā krāsns. Ņemot vērā, ka elektriskās krāsnis netiek apsildītas ar malku, tām nevajag skursteni vai kurtuvi, kas daudz labāk sader ar šo universālo ēku. Svarīgi arī pieminēt, ka elektriskajām krāsnīm atšķirībā no malkas krāsnīm nav tik augsti drošības standarti. Jāpiemin arī tas, ka, atkarībā no tā, cik moderna ir elektriskā krāsns, tām nereti var regulēt mitruma līmeni, tādējādi mainot pat pašas pirts veidu.
Māju projekti atbilstoši klientu vajadzībām!
Izvēlieties projektu, kas jums patīk, vai sadarbojamies, lai izveidotu unikālu modeli tieši jums.
Sazinieties un piepildīsim jūsu sapņus kopā!