Ātrs serviss
Augstākā kvalitāte
Klientu novērtējums
4.3
Elastīgas norēķinu iespējas

Iepirkumu grozs ir tukšs

Atrodiet mūs

Dārza mājiņas vai pirtis: kuru izvēlēties?

Mēs bieži saskaramies ar dilemmu, kādu ēku būvēt uz maza zemes gabala. Kamēr daži vēlas pirtis ziemā, citi nevēlas atteikties no priekšrocībām, ko sniedz dārza mājiņas vasarā. Ko jūs teiktu, ja mēs jums atklātu, ka jums nav jāizvēlas vienu no šīm iespējām? Patiesībā, koka vasarnīcas var veikt abas funkcijas, ja tās ir rūpīgi projektētas.

Dārza mājiņas

Kā izskatās šīs dārza mājiņas – pirtis un kas jāzina par to būvniecību? Par to ir aprakstīts šajā rakstā.

Kas jāzina pirms sākt būvniecību?

Neliels zemes gabals un plašais pirts piedāvājumu klāsts padara jautājumu par pirts būvniecību ļoti diskutablu. Tomēr, ja jums patīk diezgan bieži palutināt sevi ar pirts priekšrocībām un tomēr plānojat savā zemes gabalā ierīkot dārza mājiņu, lielisks ieguldījums varētu būt dārza mājiņa - pirts.

Lai gan šāda veida ēkas parasti nav lielas, tās sastāv no pirts telpas un nelielas dzīvojamās telpas ar nepieciešamajām ērtībām. Rūpīgi pārdomājot visas detaļas, iespējams izveidot mājīgu un funkcionālu telpu sev un saviem mīļajiem. Būvniecības laikā vislielākā uzmanība šajā ēkā tiek pievērsta pirts ierīkošanai: jārūpējas ne tikai par pareizu sienu un grīdu siltināšanu, bet arī kvalitatīvu ventilāciju un citiem drošības aspektiem.

Būvniecības prasības

Pirms uzsākt jebkādu būvniecību jūsu vietā, ir svarīgi zināt ēku būvniecības prasības. Būvējot vasaras mājiņas - pirtis, kas lielākas par 25 m2, vajadzēs atļauju. Ne mazāk svarīga ir plānotās būvniecības vieta: bez atļaujas nevar uzstādīt pat mazākas ēkas, ja zemes gabals ir iekļauts kultūras mantojuma objektu sarakstā.

Tiesa, pat ja plānotajai koka vasarnīcai ar pirti nevajag būvatļauju, der zināt, ka ēkai vienalga būs jāatbilst noteiktajām prasībām - dārza mājiņām - pirtīm ir jāievēro noteikta distance- vismaz trīs metrus līdz zemes gabala robežai. Ja attālums ir mazāks, pirms būvniecības uzsākšanas jāsaņem rakstveida piekrišana no kaimiņu zemesgabala īpašnieka (-ces). Uzstādot ēku, kurā tiks integrēta pirts, vai pirti, īpaši svarīgi ir ievērot visas ugunsdrošības un sanitārā mezgla prasības.

Dārza mājiņas - pirtis: noderīgi padomi to būvniecībā

Pirmais, kas jāņem vērā, izlemjot, kāda izmēra dārza mājiņu ar pirti būvēt, ir cik cilvēku to izmantos. Ja dārza mājiņu ar pirti vai pirti iztēlojaties kā privātu atpūtas vietu sev un saviem mīļajiem, tās optimālais izmērs varētu būt 2 x 2,5 m, bet griestu augstums – aptuveni 2,2 m. Šajā gadījumā divi cilvēki varēs ne tikai baudīt pirti, bet arī būs vieta pirts rituāliem.

Otra būtiskā lieta - ierīkojot pirti, ir jāpievērš pietiekami daudz uzmanības grīdai. Lai gan grīda parasti ir no koka, nomainot to ar betonu un uzliekot uz tās koka režģi, būs vieglāk savākt ūdeni un nomainīt grīdu, ja nepieciešams. Iespējams, svarīgākais pirts elements ir krāsns, kas var būt gan kurināma ar malku, gan elektriska. Lai gan malkas krāsnis ir ikoniskas tradicionālam pirts tēlam un mūsdienās ir dažādi noderīgi tās uzlabojumi, dārza mājiņās ar pirtīm parasti ir elektriskā krāsns. Ņemot vērā, ka elektriskās krāsnis netiek apsildītas ar malku, tām nevajag skursteni vai kurtuvi, kas daudz labāk sader ar šo universālo ēku. Svarīgi arī pieminēt, ka elektriskajām krāsnīm atšķirībā no malkas krāsnīm nav tik augsti drošības standarti. Jāpiemin arī tas, ka, atkarībā no tā, cik moderna ir elektriskā krāsns, tām nereti var regulēt mitruma līmeni, tādējādi mainot pat pašas pirts veidu.

Atpakaļ

Māju projekti atbilstoši klientu vajadzībām!

Izvēlieties projektu, kas jums patīk, vai sadarbojamies, lai izveidotu unikālu modeli tieši jums.

Sazinieties un piepildīsim jūsu sapņus kopā!

Iesniegt pieprasījumu
Jaunumi
Visas ziņas
granada 1 Saliekamo māju priekšrocības

Saliekamo māju priekšrocības

Lasīt vairāk
raudoni namukai Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Lasīt vairāk
manitoba 2021 09 17 3 Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lasīt vairāk
blogmeistaramajas3 0627 Kā un kāpēc izvēlēties koka mājas

Kā un kāpēc izvēlēties koka mājas

Lasīt vairāk
blogmeistaramajas2 0627 Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Lasīt vairāk
kilnusis erelis 2021 02 04 1 Ko ir vērts zināt par dārza mājām

Ko ir vērts zināt par dārza mājām

Lasīt vairāk
06 mediniai namai   koki rinktis vasaros poilsiui Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Lasīt vairāk
05 sodo nameliai   kaip pasirinkti Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Lasīt vairāk
04 nameliai pagal uzsakyma   ar verta Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Lasīt vairāk
03 mobilus nameliai   kodel juos verta rinktis Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Lasīt vairāk
meistaramajas.lv
TimberCabins

Timber Cabins izmanto četrus galvenos sīkdatņu veidus.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkfailu izmantošanai. Privātuma politika