Ātrs serviss
Augstākā kvalitāte
Klientu novērtējums
0
Elastīgas norēķinu iespējas

Iepirkumu grozs ir tukšs

Atrodiet mūs

Ko ir vērts zināt par dārza mājām

Ja jums patīk pavadīt laiku savā dārzā, dārza māja uzlabos pieredzi. Neatkarīgi no tā, vai ir svēta vieta dārzā atpūtai vai aizsargāta vieta, kur izklaidēties, dārza mājas nodrošina telpu un komfortu, kas patiešām ļaus jums maksimāli izmantot savu dārzu. Mūsdienu dārza mājas projekti ir ļoti dažādi, līdz ar to var būt grūti izvēlēties, kādu tieši iegūt savā īpašumā, lai tā funkcionētu pēc iespējas ilgāk.

Kilnusis Erelis

Cik daudz vietas jums ir?

Jūsu dārzs ir tikai noteiktā platībā. Jūs vēlaties dārza māju, kas uzlabos jūsu telpu, nevis pārpildīs to. Atcerieties, ka ap māju ir jāatstāj kāda vieta apkopei. Apsveriet arī pieejamo vietu, lai atvērtu durvis un logus.

Kam izmantosiet savu dārza māju?

Padomājiet par to, kā vēlaties pavadīt laiku savā jaunajā dārza ēkā. Vai vēlaties pievienot bistro vietu rīta kafijai vai lielāku galdu, lai izklaidētu draugus? Vai vēlaties rakstāmgaldu rokdarbiem vai galdu galda spēlēm? Vai bērni dos priekšroku dīvānam vai kādai citai vietai?

Kur ir vislabākā vieta?

Pārliecinieties, vai māja ir vērsta vislabākajā virzienā, lai jūs varētu to izmantot pēc iespējas labāk saskaņā ar savu dzīvesveidu. Vai māja visu dienu saņems visvairāk saules? Ja strādājat, vēlāk dienā vēlēsieties vislabāko sauli. Vai varbūt jūsu prioritāte ir lai brīvdienās jūsu dārza māju visu dienu būtu saules apspīdēta? Iespējams, vēlēsieties izvairīties no tiešiem saules stariem, ja izmantojat klēpjdatoru vai citas ierīces, kuras saulē ir grūti pamanīt. Veltiet laiku, lai uzraudzītu, kur jūsu dārzā atrodas saule. Tādā veidā saliekamās dārza mājas projekts būs pēc iespējas funkcionālāks tieši jums.

Lai patiešām maksimāli palielinātu sava dārza vietu, apsveriet iespēju izvēlēties stūra māju. Tādā veidā jūs maksimāli izmantosiet āra telpu un bieži vien tas sniegs vislabāko skatu punktu, no kura baudīt skatu uz visu savu dārzu.

Apstrāde

Koka mājām ir pieejamas divas apstrādes metodes: izmērcēts un ar spiedienu. Visizplatītākās ir dārza mājas, kas apstrādātas ar izmērcēšanu, un tās var atpazīt pēc oranžās/dzintara krāsas apdares. Apstrāde ar iegremdēšanu ir visātrākais un vislētākais veids, kā uzklāt kokmateriālus ar konservantu. Koksne tiek iegremdēta aizsarglīdzeklī, sniedzot virsmai pārklājumu. Tomēr tā nav tik ilgstoša kā apstrāde ar spiedienu, un tāpēc, lai saglabātu aizsardzību, katru gadu ir jālieto konservants. Lielākajai daļai dārza ēku, kas apstrādātas ar izmērcēšanu, tiek sniegta 10 gadu garantija, ja to atbalsta ikgadēja atkārtota apstrāde. Ar spiedienu apstrādātās mājiņās konservants zem liela spiediena ir iespiests dziļi koksnes materiālā. Tos var atpazīt pēc gaišākas krāsas, kas var izskatīties nedaudz zaļa vai ar zaļganziliem plankumiem. Tas ir vienkārši konservantu atlikums, kas ar laiku izbalēs. Faktiski konservants kļūst par kokmateriālu neatņemamu sastāvdaļu, nodrošinot tai ilgu kalpošanas laiku un efektīvu aizsardzību pret puvi. Pretpuves garantijas ar spiedienu apstrādātām dārza ēkām var būt pat 15 gadi, ietaupot gan laiku, gan naudu, jo nav to apstrādāt ik pēc pāris gadiem.

Tas, kādu ārstēšanu izvēlēties ir galvenokārt ir budžeta jautājums. Dārza māja, kas apstrādāta ar izmērcēšanu, sākotnēji izmaksās lētāk, jo process nav tik dārgs. Tomēr jūs galu galā tērēsiet vairāk naudas, lai to apstrādātu un iegādātos materiālus, lai veiktu nepieciešamo apkopi, piemēram, otiņas utt., un pavadīsiet laiku, katru gadu atkārtoti uzklājot. Ja aizmirstat veikt atkārtotu apstrādi, jūs riskējat ar savas dārza ēkas integritāti.

Ar spiedienu apstrādāta dārza māja sākumā maksās nedaudz vairāk, taču varat to vienkārši novietot un atstāt, zinot, ka tā izturēs laikapstākļus bez papildu apstrādes vēl pusotru gadu desmitu.

Apšuvuma biezums

Apšuvumā izmantoto plātņu biezums ir svarīgs, jo biezāka ir plāksne, jo lielāka ir nodrošināta izolācija. Tas padarīs jūsu mājā pavadīto laiku ērtāku. Standarta koka vasaras mājas sienas parasti ir 12 mm biezas. Šāda veida māja ir piemērota lietošanai siltākos vasaras mēnešos. Ja laiks ir īpaši silts pavasarī vai rudenī, tad jums joprojām būs ērti tajā pavadīt laiku.

Vai dārza māju var apsildīt?

Jums ir dažas iespējas: izmantojot pārnēsājamo gāzes sildītāju, dārza mājas apsilde ar saules enerģiju un 12 V sildītāju vai liekot elektriķim pieslēgt jūsu dārza māju pie elektrotīkla, lai jūs varētu izmantot elektrisko sildītāju. Ja pievienojat sildītāju, noteikti ievērojiet visus ražotāja ieteiktos drošības norādījumus. Nekad neatstājiet siltuma avotus bez uzraudzības. Ja vēlaties izmantot māju visu gadu mājas birojam, dārza trenažieru zālei vai vienkārši papildu dzīvojamai telpai, ir vērts izvērtēt koka dārza mājas cenas. Jo vairāk jūs siltināsiet būvi, jo vairāk tas izmaksās. Ar apšuvuma biezumu no 28 mm un vairāk, guļbūve sniedz labāku izolāciju. Ja vēlaties māju, kas izturēs ziemu, tiecieties pēc guļbūves ar apšuvumu no 42 mm līdz 70 mm vai ar baļķiem dēļu vietā.

Orientētas kokskaidu plātnes (OSB) vai kokmateriāli?

Jums būs jāņem vērā materiāls, no kura izgatavots jumts un grīda. OSB ir visizplatītākais materiāls gan grīdām, gan jumtiem lētākās mājās. Kokmateriālu dēļu un rievu grīdu un jumtu biezums būs atšķirīgs, taču tie būs izturīgāki nekā OSB. Vienmēr pārbaudiet specifikācijās norādītos biezumus un materiālus.

Durvis un logi

Protams, dārza mājā vēlēsies logus vai, vismaz, stiklotas durvis. Jāapsver, cik logus vēlaties – jo vairāk stiklojuma, jo vairāk dabiskā apgaismojuma nonāks iekštelpā. Vai logiem ir jābūt atveramiem? Atverami logi ir neapšaubāms bonuss, jo ventilācija var palīdzēt regulēt dārza mājas temperatūru, tomēr to var panākt arī atstājot durvis vaļā. Plānojot telpu, neaizmirstiet ņemt vērā logu atvēršanas attālumu. Daži logi atveras apakšā, nevis sānos.

Attiecībā uz durvīm ir jāpiemin divviru durvis, kas ir ļoti populāras. Divviru durvis ir aktuālas gan dārzā, gan mājās. Šāda veida durvis parasti ir pilnībā stiklotas, tāpēc mājā iekļūst daudz gaismas. Tomēr to lielākā priekšrocība ir tā, ka tās pilnībā atveras un salokās atpakaļ. Rezultāts ir nepārtrauktības sajūta starp ēku un dārzu, ļaujot baudīt māju, atrodoties savā dārzā.

Ir jāpievērš uzmanība arī durvju drošībai un fiksēšanai. Pagrieziena pogas aizdare ir neliels metāla fiksators, kas griežas, lai durvis neatvērtos. Durvis bieži vien ir aprīkotas ar vienu augšpusē un vienu apakšā. Durvīm var būt arī iekšējās skrūves, it īpaši, ja tās ir dubultdurvju komplekts. Atslēgas slēdzenes un loka slēdzenes ir ar atslēgu darbināmas slēdzenes, lai palielinātu drošību. Ja jūsu dārza mājā būs vērtīgas mēbeles, ierīces vai cita manta, šī būs vislabākā izvēle.

Citas stila funkcijas

Vasaras mājas ir vairāk nekā praktisks un ekonomisks veids, kā papildināt dārzu ar dzīvojamo platību. Tai var būt skaisti papildinājumi. Izstrādātā koka konstrukcija ir piemērota dekoratīviem elementiem un burvīgajiem apdares elementiem, kas uzlabos jūsu dārzu. Tā kā ir daudz dažādu dizainu un stilu, no kuriem izvēlēties, ir dažādi dārza māju varianti katrai gaumei, mērķim un dārzam. Koka dārza mājas noteikti ir neapšaubāmi viens no populārākajiem un funkcionālākajiem variantiem.

Atpakaļ

Māju projekti atbilstoši klientu vajadzībām!

Izvēlieties projektu, kas jums patīk, vai sadarbojamies, lai izveidotu unikālu modeli tieši jums.

Sazinieties un piepildīsim jūsu sapņus kopā!

Iesniegt pieprasījumu
Jaunumi
Visas ziņas
granada 1 Saliekamo māju priekšrocības

Saliekamo māju priekšrocības

Lasīt vairāk
raudoni namukai Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Lasīt vairāk
manitoba 2021 09 17 3 Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lasīt vairāk
blogmeistaramajas3 0627 Kā un kāpēc izvēlēties koka mājas

Kā un kāpēc izvēlēties koka mājas

Lasīt vairāk
blogmeistaramajas2 0627 Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Lasīt vairāk
06 mediniai namai   koki rinktis vasaros poilsiui Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Lasīt vairāk
05 sodo nameliai   kaip pasirinkti Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Lasīt vairāk
04 nameliai pagal uzsakyma   ar verta Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Lasīt vairāk
03 mobilus nameliai   kodel juos verta rinktis Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Lasīt vairāk
02 mediniai garazai   kaip issirinkti tinkama Koka garāžas: kā izvēlēties vislabāko variantu?

Koka garāžas: kā izvēlēties vislabāko variantu?

Lasīt vairāk
meistaramajas.lv
TimberCabins

Timber Cabins izmanto četrus galvenos sīkdatņu veidus.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkfailu izmantošanai. Privātuma politika