Ātrs serviss
Augstākā kvalitāte
Klientu novērtējums
0
Elastīgas norēķinu iespējas

Iepirkumu grozs ir tukšs

Atrodiet mūs

Kā un kāpēc izvēlēties koka mājas

Koka māju sektors pēdējā desmitgadē ir ievērojami audzis, un tas, ka tā konkurētspējīgās cenas un īsākais būvniecības periods liek daudziem interesēties par šāda veida mājokļiem. Tam ir vairāki iemesli, kā arī koka mājām ir pieejamas visādas modifikācijas, lai atrastu atbilstošāko sev.

Koka mājas ir aptuveni par 25-30% lētākas nekā betona māja un būvniecības ziņā nevajadzētu ilgt vairāk par pieciem vai sešiem mēnešiem. Protams, tas var ievērojami mainīties, piemēram 107 m2 var tikt piegādāta 5-8 nedēļu laikā, bet tai ir papildus jāveic siltināšana, jāizveido lietus noteku sistēma, armatūra u.c. darbi. Daudzi cilvēki sāk izvēlēties koka mājas otrajai dzīvesvietai un vēlāk kā mājoklim uz visu gadu, līdz ar to ir vērts laicīgi padomāt par to, kāda veida logus u.c. elementus izvēlēties.

Koka mājas

Ja vēlaties koka māju, jums ir ne tikai jāskatās uz cenu un jāpadara tā pēc iespējas skaistāka, līdz pat šai dienai ir daudz veidu un aspektu, kas jāņem vērā, lai māja būtu “gandrīz ideāla”, jo dzīvē nekas nav ideāls.

Koka mājas ir galvenokārt pieejamas trīs veidos:

 • Iegādājoties tikai komplektu (aprīkojumu) un saliekot to pašam (-i);
 • Iegādājoties no saliktā komplekta;
 • Iegādājoties pilnībā saliktu māju.

Ir trīs koka māju konstrukciju veidi, katram ir savas priekšrocības un trūkumi.

Koka mājas no baļķiem

Šāda veida māja tiek būvēta vai uzstādīta tieši uz zemes gabala, izmantojot baļķus, tādējādi piešķirot tai raksturīgo izskatu. Šāda veida māju priekšrocība ir koka biezums - pateicoties koka izmēriem, mums mājā ir lielisks temperatūras un mitruma regulators, kam ir kvalitāte ziemā un vēsa vasarā, kas galu galā ir galvenais. Šāda veida māju problēma vai trūkums ir viena stumbra savienojuma nepilnība, lai gan to varētu atrisināt, izmantojot kvadrātveida baļķus, kas der labāk nekā apaļie.

Koka mājas ar nelielu tekstūru

Tiek izmantoti standartizēti paneļi un detaļas, kas ievērojami vienkāršo montāžu, kā arī liels skaits mazu elementu palīdz modulācijai, ražošanai rūpnīcai un savstarpējai aizvietojamībai.

Mājas ar ļoti rievotu tekstūru

No pirmā acu uzmetiena atšķirība starp nedaudz rievoto un ļoti rievoto tekstūras karkasu ir siju vai izmantoto koka gabalu izmērs, taču tas tā nav. Ļoti rievotajam kokam nevajag tērauda savienojumus un naglas, un vairāk tiek izmantoti savienojumi, kas izmanto konstrukcijas spriedzi.

Mobilās mājas

Tās var būt gan koka, gan cita veida pārklājumi. Tās ir mājas, kas jau ir saliktas rūpnīcā un transportētas vairākos gabalos vai pat vienā, atkarībā no mājas galīgā izmēra, līdz gala vietai. Šāda veida mazas koka mājas parasti ir visizplatītākās Centrāleiropā un Ziemeļeiropā.

No kurienes nāk koks?

Kā tas ir loģiski domāt, koks ir produkts, kas tiek tirgots un kā tāds tam ir vairāki veidi vai kvalitāte, sākot no optimālākā līdz vispieņemamākajam.

 • Augsta kvalitāte - Ražots Somijā, ASV, Kanādā, Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā;
 • Vidēja kvalitāte: ražots Latvijā, Francijā, Polijā un Spānijā;
 • Standarta kvalitāte: ražots Čīlē, Brazīlijā, Lietuvā, Igaunijā un Rumānijā.

Lai iegūtu šo dažādo īpašību klasifikāciju, tiek ņemti vērā daži parametri:

 • Garantija, ka koksne ir izžuvusi, tādējādi izvairoties no deformācijām, pūšanas un citām problēmām;
 • Slodžu aprēķins. Tas attiecas uz slodzēm, ko var izturēt sienas un griesti;
 • Tehnoloģija. Visvērtīgākais ir katras komplekta daļas kontroles numurs;
 • Koka lokšņu izmēri un biezumi. Optimālais biezums ir 90 mm plus izolācijas kamera vismaz 50 mm plus iekšējā odere;
 • Pretmitruma un aizsargājošas procedūras. Insekticīdi un fungicīdi;
 • Sertifikāti. Saistīts ar atbildīgu meža apsaimniekošanu (FSC un PEFC) un CE sertifikātu;
 • Materiālu kvalitāte. Visvērtīgākā koksne ir no augstiem kalniem un lēni augošiem kokiem.

Kā izvēlēties “ideālu” koka māju

Vārds “ideāls” ir pēdiņās, jo kā jau minēts iepriekš, nekas nav ideāls – jūs varat pietuvoties tam. Vislabākās un pat visvairāk izmantotās ir vieglās koka karkasa mājas.  Viegla tipa koka mājai ir vairāk nekā 75 gadu izturība, proti, tā ir lielāka par masīvkoka mājām un pat pārsniedz ķieģeļu vai betona konstrukcijas, ja tās tiek pareizi apkoptas. Turklāt šajās mājās tiek panākts milzīgs līdzsvars starp sienu siltumizolāciju, tvaika un elpošanas izolāciju. Tas nozīmē dzīves apstākļu uzlabošanos mājās. Vieglas karkasa māju ideāls ir spēcīga un stingra konstrukcija, kuras telpās var izveidot sienas, kurām ir arī koka līstes, kas veido karkasus (tāpēc tās ir pazīstamas kā koka karkass) un starp tām iekšpuse un tiek fiksēta ārējā apdare, kā arī citi elementi. Tāpat viena no šāda veida koka māju priekšrocībām ir tā, ka ir iespējams iegūt apdari, kas mums visvairāk patīk pēc vienas un tās pašas struktūras gan iekšpusē, gan ārpusē (fasāde), kas ir atšķirīga vai vienāda no abām pusēm. Sienas var būt no orientētas kokskaidu plātnes (OSB).

Koka mājas priekšrocības

Koksne, galvenais būvmateriāls, ir dabisks izolators, kas var pasargāt mūs no sliktiem laikapstākļiem. Turklāt tā labi iztur nodilumu, ko rada saule, vējš vai mitrums, tāpēc tās izturība ir ļoti augsta. Dabiskās siltināšanas sakarā ir jāmin, ka nav nekas labāks, ka mājā ziemā ir silts un vasarā vēss, kas ir arī priekšrocība, kas saistīta arī ar enerģijas taupīšanu. Turklāt kokam ir liela mehāniskā pretestība, kas neliedz tam būt cietam materiālam, kas spēj nodrošināt aizsardzību. Ir jauni risinājumi ugunsgrēka gadījumā, un tas ir tas, ka ar moderna apstrāde ar liesmu slāpējošām vielām sadegšana nav tik ātra, kā arī koksne jau ir stabils materiāls pret uguni, ar to es domāju, ka tā deg lēnām. To pašu nevar teikt par ēkām no ķieģeļiem, cementa un betona. Papildus tam koks ir ļoti daudzpusīgs un pielāgojams jebkuram māju dizainam un ir pilnībā pielāgojams. Koka konstrukcija ir ilgtspējīga, lēta un šāda veida konstrukcijas ir iespējams uzcelt ātri. Ilgtspējīga, jo tā ir tīra konstrukcija, kas patērē maz ūdens, ja konstrukcija ir sausa, un koksnes griešanas un žāvēšanas procesā tiek patērēts maz enerģijas. To var uzskatīt arī par atjaunojamu resursu, ja koksne nāk no atbildīgi apsaimniekotiem mežiem. Tas ir lēti un ātri, jo, salīdzinot ar ķieģeļu mājām, koka mājas tiek uzceltas ilgākais apmēram sešos mēnešos un ir aptuveni par 20 vai 25% lētākas, tāpēc tās ir pieejamākas daudz vairāk cilvēku. Koka mājas var pielāgot un izbūvēt pat līdz 140 m2 un vairāk, ja jums ir nepieciešamas septiņas istabas, jo jums ir liela ģimene. Katru elementu ir iespējams izvēlēties, piemēram, siju biezumu, logu un durvju izmērus, lai konkrētā koka māja pēc iespējas vairāk atbilstu katra nepieciešamībām. Visus darbus līdz būvniecības pabeigšanai var uzticēt uzņēmumam, līdz ar to šāda veida mājas izvēle nav sarežģīta un noteikti laika gaitā sevi pierādīs kā laba izvēle.

Atpakaļ

Māju projekti atbilstoši klientu vajadzībām!

Izvēlieties projektu, kas jums patīk, vai sadarbojamies, lai izveidotu unikālu modeli tieši jums.

Sazinieties un piepildīsim jūsu sapņus kopā!

Iesniegt pieprasījumu
Jaunumi
Visas ziņas
granada 1 Saliekamo māju priekšrocības

Saliekamo māju priekšrocības

Lasīt vairāk
raudoni namukai Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Lasīt vairāk
manitoba 2021 09 17 3 Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lasīt vairāk
blogmeistaramajas2 0627 Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Lasīt vairāk
kilnusis erelis 2021 02 04 1 Ko ir vērts zināt par dārza mājām

Ko ir vērts zināt par dārza mājām

Lasīt vairāk
06 mediniai namai  koki rinktis vasaros poilsiui Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Lasīt vairāk
05 sodo nameliai  kaip pasirinkti Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Lasīt vairāk
04 nameliai pagal uzsakyma  ar verta Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Lasīt vairāk
03 mobilus nameliai  kodel juos verta rinktis Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Lasīt vairāk
02 mediniai garazai  kaip issirinkti tinkama Koka garāžas: kā izvēlēties vislabāko variantu?

Koka garāžas: kā izvēlēties vislabāko variantu?

Lasīt vairāk
meistaramajas.lv
TimberCabins

Timber Cabins izmanto četrus galvenos sīkdatņu veidus.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkfailu izmantošanai. Privātuma politika