Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Publicēts: 2022-05-18
Pēc izlasīšanas tas aizņems 3 minūtes

Pašu koka māju varētu nosaukt par ieguldījumu, kuru vēlas iegūt arvien lielāks dabas mīļotāju skaits. Tā vietā, lai īrētu kotedžu lauku sētā un dalītos dabas labumos ar lielu cilvēku grupu, klienti izvēlas privātumu un komfortu.

Lai koka mājas pilnībā atbilstu jūsu vēlmēm, mēs palīdzam ikvienam klientam, kurš vēlas uzbūvēt savu guļbūvi. Tāpēc šajā rakstā mēs nolēmām dalīties atbildē uz vienu no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem – kāda tipa koka māja ir labākā izvēle vasaras brīvdienām?

Meistara Majas blog

Dabīgas koka mājas salīdzinājumā ar līmētām siju mājām

Ņemot vērā to, ka koka mājas var būt vairāku veidu, viens no pirmajiem soļiem ir izlemt, vai jums piemērotāka ir līmētu siju vai dabīga guļbaļķu māja. Lai gan dabas koka mājas ar izcilu autentiskumu padara šo lēmumu grūtu, straujā siju māju celtniecība bieži kļūst par svarīgu argumentu, izvēloties brīvdienu māju. Līmēto siju mājas raksturo vairāki citi ievērības cienīgi argumenti.

Jo īpaši, kad runa ir par līmētu siju māju priekšrocībām, šāda veida ēku var raksturot kā ļoti ekonomisku koka mājas variantu. Tas nodrošina lielisku siltuma un skaņas izolāciju, tam ir vienkāršāka un vieglāka konstrukcija, salīdzinot ar dabīgām koka mājām, tāpēc tam nevajag lielu budžetu.

Otrkārt, līmētu siju mājas paver plašas interjera dizaina iespējas, kas ir īpaši svarīgas ekskluzīvas atmosfēras radīšanai jūsu brīvdienu mājā. Vispārīgi runājot, tas nozīmē, ka, projektējot šāda veida māju, ir iespējams atstāt daudz vairāk brīvas vietas, plānot lielākas telpas vai uzstādīt lielākus logus.

Treškārt, ja tiek izmantota līmētu siju māja, tās “daļas” ir iepriekš izgatavotas un tiek uzstādītas uzreiz pēc piegādes. Tādā veidā šāda veida koka māju varētu uzcelt ļoti ātri. Pateicoties salīdzinoši vienkāršajai konstrukcijai un vieglajiem būvmateriāliem, transportējot netiek bojāta ainava.

Kāda izmēra koka mājas izvēlēties?

Lai vieglāk izlemtu, kādu kotedžas vasaras brīvdienām izmēru izvēlēties, iesakām apsvērt dažus galvenos faktorus. Pirmais ir tas, cik daudz cilvēku izmantos jūsu koka kotedžu atvaļinājuma laikā. Ja ģimene sastāv tikai no 2-3 personām, un jūs plānojat pavadīt laiku vasaras mājā tikai siltās vasaras dienās, mēs iesakām apsvērt koka mājas līdz 35 m². Šādām koka mājām ir ne tikai vislabākā cena, bet arī visas priekšrocības, kas nepieciešamas, lai komfortabli uzturētos. Tomēr, ja jūsu ģimenē ir vairāk nekā trīs cilvēki vai jūsu vasarnīcā bieži uzturas draugi, tikai izvēloties māju līdz 60 m² vai līdz 80 m², varēsiet nodrošināt pietiekami daudz vietas komfortablām brīvdienām.

Kā izvēlēties kvalitatīvas koka mājas?

Vienkārši kvalitatīvas koka mājas vajadzētu būt vērtas pievērst uzmanību. Šī iemesla dēļ, izvēloties piemērotāko mājas variantu vasaras brīvdienām, ir svarīgi redzēt ne tikai dizainu un izmērus.

Viens no svarīgākajiem rādītājiem, kas var daudz pateikt par koka mājas kvalitāti, ir celtniecībā izmantotā koka veids. Pat ja vasaras māja netiks izmantota visu gadu, tā katru dienu tiks pakļauta saules gaismas un citu ārēju faktoru iedarbībai. Tāpēc lētākas, rentablas koksnes izvēle tās celtniecībai nav vislabākais risinājums. Ņemot vērā šobrīd populārākos koka variantus, var minēt ziemeļu egli, vietējo lietuviešu egli, priedi vai priežu un egļu kombināciju. Balstoties uz mūsu pieredzi, ievērības cienīgākā ir ziemeļu egle. Lēnāk augošā ziemeļu egles koksne ir daudz izturīgāka pret vides ietekmi, aukstumu un mitrumu. Lai gan priedei piemīt arī liela izturība un noturība, tā ir vairāk piemērota mēbelēm, nevis daudzgadīgu koku būvniecībai.

Pārliecinieties arī, ka pievēršat pietiekamu uzmanību, izvēloties logu un durvju kvalitāti. Logu un durvju konstrukciju izturību nodrošina līmēts koks un augstas kvalitātes atvēršanas mehānismi. Kopumā pat tad, ja koka māja, kuru plānojat celt, tiks izmantota tikai vasaras dienās, tās kvalitāte nedrīkst tikt apdraudēta. Koka mājas, kurā plānojat pavadīt siltas vasaras dienas, kvalitāte būs atkarīga arī no tā, cik labi māja pārdzīvos ziemu. Balstoties uz mūsu pieredzi, šobrīd populārākais koka mājas variants ir līmētu siju māja līdz 80 m². Tai ir vienkārša konstrukcija un ārkārtīgi labas tehniskās īpašības. Šobrīd vispopulārākie kotedžu varianti ir tie, kas izgatavoti no ziemeļu egles, aprīkoti ar kvalitatīviem logiem un durvīm.

ritināt uz augšu

Pieprasījuma veidlapa

Ievadiet savus jautājumus. Mēs drīz atbildēsim.

×

Mūsu darba laiks ir beidzies

Kontaktinformācija Lūdzu, ievadiet savu tālruņa numuru un izvēlieties ērtu laiku konsultācijām.
Vairāk nekā 90% mūsu klientu īsteno projektus ar modifikācijām vai pēc pieprasījuma. Lūdzu, sniedziet īsu informāciju par to, par ko vēlaties runāt.
Piekrišana vispārīgajai datu aizsardzības regulai (VDAR)
×

Iesniegt

Projekta apraksts Lūdzu, aprakstiet projektu. Jūs varat pievienot zīmējumu vai fotoattēlu.
Piekrišana vispārīgajai datu aizsardzības regulai (VDAR)
×

×