Ātrs serviss
Augstākā kvalitāte
Klientu novērtējums
4.2
Elastīgas norēķinu iespējas

Iepirkumu grozs ir tukšs

Atrodiet mūs

Mīti par koka mājām: patiesība vai nē?

Lai arī koka māju būvniecības tehnoloģijas strauji pilnveidojas un atbilst visaugstākajiem standartiem, par tām joprojām pastāv seni mīti. Nepatiesa informācija par mājas ilgmūžību vai praktiskumu var atturēt dažus cilvēkus no koka mājokļa celtniecības. Taču šos mītus apgāž profesionāli koksnes aizsardzības risinājumi un mūsdienīgi speciālistu lēmumi.

Mīti par koka mājām

Mīts Nr. 1: koka mājas ziemā ir aukstas

Ļoti bieži cilvēki uzskata, ka koka mājās var dzīvot tikai siltajā sezonā. Koksne ir dabisks izolators, kas saglabā siltumu labāk nekā ķieģeļi, akmeņi vai betons. “Meistara Majas” piedāvā 90, 120 vai 160 mm biezas līmētās un masīvkoka sienas. Līmēta koksne ir labāks izolators nekā masīvkoks. Taču, ja vēlaties ziemā dzīvot koka mājā un tomēr tērēt racionāli apkurei, jums nevajadzētu apžilbt no dabīgo kokmateriālu īpašībām. Būvējot māju, ieteicams siltināt grīdas segumu un jumtu ar akmens vati. Pēc tam, kad māja ir nosēdusies, jānosiltina arī sienas. Šim nolūkam koka vate ir lieliska izvēle, jo tā ir dabiska, izturīga, ugunsdroša, ar lieliskām siltumizolācijas un skaņas izolācijas īpašībām, kā arī tā rada labu mikroklimatu. Jāpatur prātā arī tas, ka siltums var iziet no mājas caur sliktas kvalitātes logiem. Lai no tā izvairītos, “Meistara Majas” piedāvā augstas kvalitātes stikla pakešu vai, atbilstoši jūsu prasībām, pat trīskāršus, logus.

Mīts Nr. 2: koka mājas celtniecība prasa ļoti ilgu laiku

Visi būvniecības darbi var ievilkties dažādu iemeslu dēļ, taču koka māja no “Meistara Majas” pie jums nonāks 6-10 nedēļu laikā pēc pasūtījuma veikšanas. Protams, nedrīkst aizmirst arī citus laikietilpīgus procesus - zemes sagatavošana, pamatu ieliešana un koka balstu būvēšana, elektrības, santehnikas, apkures un citu sistēmu ierīkošana var aizņemt ilgu laiku. Tāpat speciālistiem būs nepieciešamas vismaz dažas dienas, lai visu sakomplektētu un uzbūvētu māju. Turklāt koka māju var iekārtot daudz ātrāk nekā ķieģeļu māju. Tātad, ja jūs nolemjat siltināt māju no ārpuses, jūs pabeigsiet koka mājas celtniecību ātrāk nekā jebkura cita veida māju.

Mīts Nr. 3: koka mājas nekalpo ilgi

Lai arī koka mājas ir dabai draudzīgākas nekā no citiem materiāliem celtās, tas nenozīmē, ka tās ir trauslas un nenoturīgas pret laikapstākļiem. Ja kokmateriāli tiek pareizi apstrādāti un kopti, koka māja ir tikpat izturīga kā citas. Kvalitatīvas modernas koka mājas ir būvētas no labi apstrādātiem kokmateriāliem. Tāpat kā jebkurš cits dabīgs materiāls, koks var kļūt par lielisku vidi pelējumam, miltrasai vai puvei. Šiem organismiem īpaši patīk mitrums. Lai no tiem izvairītos, kokmateriāli ir jāaizsargā ar profesionālām vielām. Augstas kvalitātes aizsarglīdzekļiem piemīt fungicīdas īpašības, tie labi iesūcas koksnē un pasargā to no nevajadzīgiem organismiem. Lai nodrošinātu aizsardzību pret ārējiem bojājumiem, kokmateriāliem jābūt pārklātiem ar caurspīdīgu vai necaurspīdīgu pārklājumu. Caurspīdīgs pārklājums labāk darbojas uz gludas virsmas. Lai aizsargātu koka māju, var izmantot kokmateriālu impregnēšanu, jo tas pasargā no puves un sēnītēm. Der atcerēties, ka pārklājums ik pa laikam ir jāatjauno atkarībā no laikapstākļiem. Mājas ziemeļu puse var palikt nemainīga vairāk nekā desmit gadus, taču saulaino pusi var vajadzēt atjaunot jau pēc dažiem gadiem. Tumšās lakas un necaurspīdīga krāsa saglabā pievilcību, un pilda savu aizsargfunkciju ilgāk nekā caurspīdīgs pārklājums. Pareizi un laicīgi lietojot aizsardzības risinājumus, jūsu koka māja kalpos jūsu vajadzībām ļoti ilgi

Atpakaļ

Māju projekti atbilstoši klientu vajadzībām!

Izvēlieties projektu, kas jums patīk, vai sadarbojamies, lai izveidotu unikālu modeli tieši jums.

Sazinieties un piepildīsim jūsu sapņus kopā!

Iesniegt pieprasījumu
Jaunumi
Visas ziņas
granada 1 Saliekamo māju priekšrocības

Saliekamo māju priekšrocības

Lasīt vairāk
raudoni namukai Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Kādas ir mazu dārza mājiņu priekšrocības?

Lasīt vairāk
manitoba 2021 09 17 3 Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lētas dārza mājiņas mazam budžetam: ko vērts apsvērt

Lasīt vairāk
blogmeistaramajas3 0627 Kā un kāpēc izvēlēties koka mājas

Kā un kāpēc izvēlēties koka mājas

Lasīt vairāk
blogmeistaramajas2 0627 Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Dārza mājiņas dažādi pielietojumi

Lasīt vairāk
kilnusis erelis 2021 02 04 1 Ko ir vērts zināt par dārza mājām

Ko ir vērts zināt par dārza mājām

Lasīt vairāk
06 mediniai namai   koki rinktis vasaros poilsiui Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Koka mājas: kādu tipu izvēlēties vasaras brīvlaikam?

Lasīt vairāk
05 sodo nameliai   kaip pasirinkti Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Dārza istabas: kā izvēlēties pareizo izmēru?

Lasīt vairāk
04 nameliai pagal uzsakyma   ar verta Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Ekskluzīvas baļķu guļbūves: vai ir vērts izvēlēties?

Lasīt vairāk
03 mobilus nameliai   kodel juos verta rinktis Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Mobīlās mājas: kāpēc ir vērts tās izvēlēties atvaļinājumam?

Lasīt vairāk
meistaramajas.lv
TimberCabins

Timber Cabins izmanto četrus galvenos sīkdatņu veidus.

Turpinot pārlūkošanu, jūs piekrītat nepieciešamajām sīkdatnēm. Jūs varat piekrist arī citu sīkfailu izmantošanai. Privātuma politika