Koka pirtis

Atveriet filtrus

Dzīvojamās mājas Romer
Iespējamās modifikācijas!
34 253 

Romer

87.15 m², 3 istabas
Novērtēts ar 0 no 5
Stogo dangos piktograma
Dāvana
Pirtis Titicaca
Iespējamās modifikācijas!
7 474 

Titicaca

18.7 m², 2 istabas
Novērtēts ar 0 no 5
visual

Vai neatradāt to, kas jums patīk?

izveido pats

Koka pirtis

Ja jūs vēlaties pilnveidot teritoriju ap jūsu dzīvojamo māju, jūsu veselība būs jums pateicīga, ja izvēlēsieties iekārtot dārza pirtiņu. Nav nekāds noslēpums, ka karsēšanās pirtī nāk par labu jūsu veselībai. Katrs kas ir kaut reizi to izjutis uz savas ādas, var apliecināt, cik lieliska sajūta ir iznākot no pirts. Pēc kārtīgas karsēšanās, mēs jūtamies pilnībā atslābinājušies, tomēr spējīgi koncentrēties. Mūsu muskuļi atslābst un locītavās mazinās stīvums. Zinātniskajos pētījumos ir pierādīts, ka mūsu ķermeņi pozitīvi reaģē uz noturīgu un vieglu karstumu, tādēļ karšēšanos pirtī iesaka arvien vairāk ārstu. Koka pirtis nav tik dārgas, kā agrāk. Iespējams, ir pienācis īstais laiks, lai ierīkotu tādu jūsu dārzā. Ja jūs vēl neesat pārliecināts, mēs esam sagatavojuši sarakstu ar dažādiem paņēmieniem, kā pirts var palīdzēt jūsu veselīai.

Kādu pirti izvēlēties?

Pirms mēs ienirstam dažādo veselības ieguvumu klāstā, apskatīsim kādu praktiskas dabas jautājumu. Šī raksta turpinājumā mēs atsauksimies uz vairākiem zinatniskajiem pētījumiem, kuros tika pētīts iespaids, kādu uz to dalībnieku veselību atstāja regulāra karsēšanās pirtī. Vairums šo pētījumu tika veikti gadiem ilgā laika posmā ar regulāriem vai pat ikdienišķiem pirts apmeklējumiem. Tas norāda uz to, ka, lai pilnībā iegūtu pirts piedāvātos veselības ieguvumus, ir svarīgi pirtī karsēties regulāri.

Tas nozīmē, iknedēļas sporta zāles vai atpūtas kluba pirts apmeklējums neuzlabos jūsu veselību tik pat daudz, kā īsas karsēšanās sesijas katru dienu, jūsu pašu pirtī. Pirts iekārtošana jūsu īpašumā ir liels ieguldījums jūsu veselībā, bet, pateicoties saliekamo koka piršu piedāvājuma, tas jums neizmaksās tik dārgi, kā agrāk. Ieskatoties mūsu koka piršu projektu katalogā, jūs atradīsiet piedāvājumus par saprātīgu cenu, kas lieliski papildinās jūsu dārzu un uzlabos jūsu veselību. Mēs piedāvājam gan saliekamo koka pirti, kā atsevišķu būvi jūsu īpašumā, gan saliekamās koka dzīvojamās mājas projektu, kurā ir ieplānota atsevišķa telpa pirtij.

Mazina stresu

Runājot par to, kādas priekšrocības ir iegūstamas regulāri karsējoties pirktī, pirtnieki visbiežāk piemin stresa samazināšanu. Pēdējo gadu laikā ir atklājies, ka tās nav tukšas runas vien. Zinātniskie pētījumi liecina, ka stress ir nozīmīgs faktors daudz un dažādu saslimšanu risku paaugstināšanā. Par nelaimi, mūsdienās arvien vairāk cilvēku cieš no pārmērīgiem stresa līmeņiem. Jūtot stresu, mūsu ķermeņos izdalās hormons kortizols. Normālos daudzumus kortizols ir noderīgs hormons, kas regulē metabolismu. No otras puses, hormoniem mūsu ķermenī ir jābūt līdzsvarā un paaugstināts kortizola līmenis to var izjaukt. Pārāk augsti kortizoli līmeņi tiek saistīti ar imunitātes vājināšanos, alerģiju attīstību, sirds kaitēm un pat vēža riska paaugstināšanos. Atsaucoties uz zinātinisko pētījumu, kas tika veikts Somijā, kurā piedalījās 2300 dalībnieku 25 gadu garumā, regulāra karsēšanās pirtī atvieglo stresu un uzlabo sirds un asinsvadu veselību.

Vingrina sirdi

Karsējoties pirtī, uzkarst jūsu āda un ceļas ķermeņa temperatūra. Jūsu ķermenis uz to reaģē, paplašinoties asinsvadiem, kas, savkārt, paātrina asinsplūsmu cauri sirdij. Atsaucoties uz medicīniskajiem pētījumiem, karsējoties pirtī, sirds darbība var paātrinātie slīdz pat 110-150 sitieniem minūtē. Kad jūs iznākat no pirts, jūsu ķermenis atdziest un sirds darbība palēninās zem normas. Tas nozīmē, ka regulāri pirts apmeklējumi uz jūsu sirdi iedarbojas līdzīgi kā garo distanču skriešana vai citas kardio treniņu aktivitātes. Regulāri, bet īsi paaugstinātas sirdsdarbības posmi trenē jūsu ķermeni efektīvāk piegādāt skābekli muskuļiem un palīdz samazināt holesterīna līmeni. Turpretī, lēnāk sirdarbība pārējā dienas daļā pagarina mūžu, kā arī samazina insulta un hipertensijas risku.

Palīdz atjaunoties pēc treniņiem

Saunas atslābina muskuļus un remdē sāpes gan muskuļos, gan locītavās. Karsējoties pirtī, ķermenis atbrīvo endorfīnus, kas var mazināt sāpes un bieži vien ir saistīti ar skrējēja “otro elpu”. Pirts karstumā paaugstinoties ķermeņa temperatūrai, asinsvadi paplašinās, uzlabojot asinsriti, kas savukārt paātrina organisma dabisko atveseļošanās procesu. Karsēšanās pirtī pēc fiziskām aktivitātēm, veicina muskuļu relaksāciju, palīdzot mazināt muskuļu sasprindzinājumu un izvadīt pienskābi un citus toksīnus, kas var būt klāt. Nav brīnums, ka pirtis ir iekārtotas lielākajā daļā sporta klubu un daudzi pasaulē pazīstami sportisti regulāri karsējas saunās, lai palīdzētu muskuļiem ātrāk atjaunoties pēc treniņiem.

Atbrīvo no toksīniem

 Karsēšanās pirtī paaugstina iekšējo temperatūru, bet ķermenis cenšas to līdzsvarot, izdalot sviedrus, kas sastāv no 99% ūdens. Neskatoties uz to, atlikušo 1% veido svins, varšs, niķelis, dzīvsudrbs, kā arī citas ķīmiskās vielas, kas mūsu ķermeņiem var būt toksiskas. Tādēļ izskalot ķermeni ar svīšanas palīdzību ir ļoti noderīgi. Tikai paturiet prātā, ka pēc intensīvas svīšanas ir svarīgi dzert ūdeni, lai atjaunotu zaudētās šķidruma rezerves.

Palīdz smadzenēm

25 gadus ilgā Somijas pētījumā, kuru mēs jau pieminējām iepriekš, tika atklāts, ka regulāra karsēšanās pirtī (4–7 reizes nedēļā) 80 °C temperatūrā , 19 minūšu garumā samazina gan Alcheimera slimības, gan demences risku. Regulāri pirts apmeklējumi arī veicina mielīna augšanu, kas ir taukaina, balta viela, kas aptver nervu šūnu galus. Tas veido elektriski izolējošu apvalku, kas palielina nervu savienojumu ātrumu. Citiem vārdiem sakot, mielīns ļauj jūsu smadzenēm nosūtīt informāciju ātrāk un efektīvāk, padarot to par kritiski  svarīgu jūsu nervu sistēmas optimālai darbībai.

Uzlabo garīgo veselību

Atsaucoties uz zinātnisko pētījumu, regulāra karsēšanās pirtī, 6 nedēļu garumā, ievērojami uzlaboja simptomus cilvēkiem ar smagu depresiju. Pētnieki atzīmēja, ka efekts bija gandrīz 2,5 reizes spēcīgāks nekā standarta antidepresantu terapija, salīdzinot ar placebo. Ir daudz sarežģītu mehānismu, kas varētu izraisīt tik ievērojamus uzlabojumus, taču viens no aizdomās turamajiem varētu būt proteīns dinorfīns. Dinorfīni tiek izdalīti karsējoties pirtī vai intensīvi vingrojot, radot diskomforta sajūtu. Lai gan tas ir nepatīkami, īslaicīga dinorfīna līmeņa paaugstināšanās palīdz palielināt endorfīna receptorus, tādējādi padarot jūs jutīgāku pret vingrošanas vai saunas radīto labsajūtu. Tāpēc tūlīt pēc pirts vai vingrošanas jūs jūtaties lieliski, un laika gaitā efekti kļūst izteiktāki.

Uzlabo miegu

Pētījumi liecina, ka pirts apmeklēšana veicina dziļāku un pilnvērtīgāku miegu. Mēs jau minējām, ka karsēšanās pirtī paaugstina endorfīnu izdalīšanos. Papildus tam, ja jūs pirti apmeklēsiet vakarā, neilgi pirms došanās nakts mierā, endorfīnu līmenis pakāpeniski mazināsies. Šis lēnais endorfīnu samazinājums ir tas, ko pirtnieki sauc par “vakara pirts nomierinošo karstumu”. Tas palīdz vieglāk atslābināties, nomierināt domas , ātrāk iemigt un kārtīgāk izgulēties. Pilnvērtīgs miegs ir neatsverami svarīgs gandrīz katrā mūsu dzīves jomā. Jums būs vairāk enerģijas, augstākas koncentrēšanās spējas, labāka pašsajūta, jo jūsu ķermenis darbosies efektīvāk.

Palīdz atveseļoties

Vācijā rīkotā medicīniskajā pētījumā tika atklāts, ka pirts apmeklēšana ievērojami palīdzēja ārstēt saaukstēšanos un gripu pētījuma dalībnieku vidū. Tā kā ķermenis tiek pakļauts pirts karstumam, tas ātrāk ražo baltos asinsķermenīšus, kas savukārt palīdz cīnīties ar slimībām un palīdz iznīcināt vīrusus. Turklāt karsēšanās pirtī var atvieglot arī saaukstēšanās vai alerģiju izraisītos nepatīkamos deguna blakusdobumu sastrēgumu simptomus.

Attīra ādu

Karsēšanās pirtī ir viena no vecākajām ādas attīrīšanas, skaistuma un veselības stratēģijām. Kad ķermenis sāk intensīvi svīst, āda tiek attīrīta un atmirušās šūnas tiek aizstātas, uzturot jūsu ādu lieliskā formā. Svīšana izskalo baktērijas no epidermas slāņa un sviedru kanāliem. Ir pierādīts, ka poru attīrīšana uzlabo kapilāro cirkulāciju, vienlaikus piešķirot ādai maigāku izskatu.

Noslēgumā

 Ja mēs uzskaitītu visus veselības ieguvumus, kādus jūs varat iegūt, iekārtojot pirti jūsu dārzā, šis raksts nekad nebeigtos. Zinātniskajos pētījumos regulāri tiek atklāti jauni pozitīvi ieguvumi, kādus karsēšanās pirtī atstāj uz mūsu veselību. Papildus tam, ka turpina pieaugt pirts pozitīvo ieguvumu skaits, koka pirtis projekti kļūst lētāki. Lai iekārtotu pirti jūsu dārzā, jums vairs nav jāsāk viss process no nulles. Izvēloties gatavās pirtis, jūs ietaupīstiet gan naudu, gan laiku. Kādēļ lai jūs regulāri tērētu naudu maksas pirtīs, ja par saprātīgu cenu ir pieejamas koka pirtis no Lietuvas, kuras mūsu profesionāļi uzstādīs jūsu dārzā.

ritināt uz augšu

Pieprasījuma veidlapa

Ievadiet savus jautājumus. Mēs drīz atbildēsim.

×

Mūsu darba laiks ir beidzies

Kontaktinformācija Lūdzu, ievadiet savu tālruņa numuru un izvēlieties ērtu laiku konsultācijām.
Vairāk nekā 90% mūsu klientu īsteno projektus ar modifikācijām vai pēc pieprasījuma. Lūdzu, sniedziet īsu informāciju par to, par ko vēlaties runāt.
Piekrišana vispārīgajai datu aizsardzības regulai (VDAR)
×

Iesniegt

Projekta apraksts Lūdzu, aprakstiet projektu. Jūs varat pievienot zīmējumu vai fotoattēlu.
Piekrišana vispārīgajai datu aizsardzības regulai (VDAR)
×

×

Vai jums ir grūti izvēlēties pareizo vasarnīcu?

Mēs sniegsim profesionālas konsultācijas un palīdzēsim īstenot projektu. Jūs varat arī apskatīt, kā mēs bez maksas palīdzam pielāgot projektu katram zemes gabala veidam.

Nē, paldies
×